3. C Mezi barvami

V listopadu jsme se třídou navštívili výstavu Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně. Před prohlídkou obrazů jsme prošli programem Mezi barvami, kde si děti zkusily hru s barvami a světlem. Výstava nás tak zaujala, že jsme si ji prošli dokonce dvakrát po sobě, nejprve s paní průvodkyní, která nám řekla spoustu zajímavostí nejen o obrazech, ale také o životě malíře. Pak jsme se vrátili k vlastní tvorbě v ateliéru a nakonec jsme si přáli vidět obrazy znovu, tedy jsme si výstavu prošli ještě jednou, důkladně. Ve škole jsme pak dostaly kousek obrazu Františka Kupky a pomocí temperových barev jsme si zkusili dokončit obraz dle své vlastní fantazie. Naše zdařilá díla jsou vystavena na nástěnce chodby vedoucí k tělocvičně.

Mgr. Kristína Pekárková