Národní památník na Vítkově

Ve čtvrtek 18. 6. jsme se žáky z 8. A navštívili Národní památník na Vítkově. Po cestě jsme se stihli zastavit u Negrelliho viaduktu, nejdelšího železničního mostu v ČR, dále jsme se podívali do karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje, užili si ponurou atmosféru Žižkovského tunelu. V samotném památníku jsme se zúčastnili vzdělávacího programu Vrstvy paměti. Dozvěděli jsme se vše podstatné o historii místa i samotného památníku. Nepřišli jsme ani o prohlídku prostor, kde probíhala mumifikace těla Klementa Gottwalda,které jsou pro běžné návštěvníky nepřístupné.