Animační víkend s Metaculture

Předposlední únorový víkend si žáci z 5.A opravdu užili. V sobotu ráno jsme se sešli u školy a společně vyrazili do Štolmíře u Českého Brodu. Náplň víkendu byla jasná, měli jsme se naučit animovat. Žáci si společně s lektory vymysleli příběh na téma předsudky, kterému předcházela beseda ještě ve škole. Pak vytvořili storyboard (= obrázkový scénář), který podpořili různými kulisami vlastní výroby.

 

Během soboty a neděle jim pod rukama vznikal jejich vlastní animovaný film. Ten budou moci v červnu představit i v kině ostatním žákům. A na to se všichni náležitě těší. To, že jsme si užili perfektní večer s táborákem, spaní v jurtách a především společné chvíle, pro nás pak byl už jen příjemný bonus.

 

Děkujeme Metaculture, že jsme s nimi mohli něco takového prožít!

 

Mgr. Jana Repčáková

 

Skip to content