Cesta kolem světa za 5 dní

Třída 3.A byla od 14.-18. září na adaptačním kurzu na kozím statku ve Vratkově u Sedlčan. Děti se s učiteli vsadily, že zvládnou urazit Cestu kolem světa za 5 dní. Každý dal v sázku nejmilejší věc, kterou si s sebou přivezl. Děti po týmech: červených, žlutých, zelených a modrých plnily nejrůznější soutěže a hry na kontinentech Evropa, Amerika, Afrika, Asie a Austrálie. Měly vlastní vlajky, které si musely střežit, za běh po fáborkách pak získaly zelená třídní trička. Během týdne také absolvovaly celodenní výlet, noční bojovku, táborák, návštěvu sokolníka z pražské ZOO, povídání o kozách a mnoho dalšího. Poslední den je čekalo vyhlášení. Každý dostal nafukovací glóbus a zpět svou vsazenou věc. Neminula je ani báječná diskotéka. Teď už je třída plná sil připravena vykročit pravou nohou do nového školního roku.

Mgr. E. Štychová