Čtenářská slavnost ve 2.C

Ve středu 2.11. jsme zahájili naši celoroční čtenářskou soutěž první z řady slavností, tentokrát v prostorách naší školní knihovny. Nejprve jsme se odměnili za poctivé denní čtení a zaznamenané knihy ve čtenářském deníku. Každý, kdo splnil podmínky, získal broušený vzácný korálek na čtenářský amulet, který jsme si vyrobili z polymerové hmoty. Bude nás provázet celým rokem a kdo na něj získá nejvíce korálků, toho knižní odměna nemine! Jako již tradičně jsme navázali představením knížek, které jsme v říjnu přečetli a jejich sdílením a vzájemným čtením.

Ve druhé půlce projektového dopoledne jsme se seznámili s pravidly školní knihovny, kdy a za jakých podmínek si můžeme půjčovat knihy a jaká je zvláštnost v naší knihovně v řazení knih. Knihy jsme si prohlédli, prolistovali, přečetli úryvky, které nás zaujaly, zejména v encyklopediích a atlasech. Některé děti si hned i nějaké knížky vypůjčily k přečtení.

V knihovně se nám moc líbilo a budeme se těšit na další čtenářskou slavnost.

 

Skip to content