Čtení prvňáčkům

Projekt Celé Česko čte dětem má na naší škole hned několik podob. Po úspěšném projektu Celá Tráva čte dětem přichází další aktivita spojená s četbou, a sice pravidelné čtení deváťáků prvňáčkům. Nejstarší a nejzkušenější čtenáři z řad žáků chtějí těm začínajícím ukázat, že je četba zábava.

Projekt odstartovala děvčata z 9.B, Bára S., Oleska T. a Eliška Š. Připravila si povídku o Ježíškově prvním adventním ránu a o období adventu. Naši nejmenší žáčci byli okouzleni. Kromě toho, že dokázali o přečteném textu povídat a správně odpovídat na všechny otázky, se také aktivně do čtení zapojili. Společně přečetli dopis Ježíškovi. Také hledali papírové betlémy schované po třídě a přečtenou povídku na závěr ilustrovali. Byla to zábava a užili si ji opravdu všichni.

Mgr. Markéta Vignerová