Děti mazaly stíny na zdi

Začátkem února se děti ze 3.C ZŠ Trávníčkova vydaly do Veletržního paláce na lektorský program k výstavě velkolepých děl Kathariny Grosse. Nejprve si zkoušely na obrovské prázdné zdi animace pomocí svítících baterií, poté na sebe nechaly působit monumentální obrazy, které autorka tvořila přímo pro prostory Veletržního paláce. Děti se dozvěděly o její tvorbě i o technice, jakou pracovala, z jejích obrazů byly u vytržení. V závěru programu je čekalo velké překvapení. Měly možnost vyzkoušet si techniku tvorby ve stylu autorky obrazů! Oblékly se do ochranných obleků, daly si roušky a pomocí sprejů a přírodnin vytvořily nádherná vlastní díla. Lektorům Národní galerie děkujeme za tento nevšední zážitek!

Kristína Pekárková