DIGI centrum Prahy 13

Po skoro dvaceti letech zkušeností a sdílení digitálních dovedností s dětmi na programovacích a robotických kroužcích v TIB, FZŠ Trávníčkova společně s TIB, z.s. otevřela nové DIGI centrum pro Prahu 13, podporované projektem Elixír do škol. Učitelé mají nyní možnost se pravidelně setkávat a neformálně se vzdělávat či sdílet zkušenosti v oblasti programování, robotiky, nových informačních technologií a digitálních kompetencí. Každý měsíc připravujeme jeden workshop z digitálního světa pro všechny zájemce z řad učitelů (od mateřských škol po střední školy), asistentů a lektorů. Akce probíhají v přátelské atmosféře a jsou zdarma

Pokud vás zajímá cokoliv z digitálního světa, neváhejte nás kontaktovat. Na webových stránkách školy nyní najdete i odkaz na web DIGI centra. Informace můžete sledovat také na naší FB stránce.

Další „Digipavlač“ proběhne 18. března tentokrát na téma „Využití nejen iPadů ve výuce“. Více informací a možnost přihlášení naleznete níže.

Pokud někdy váháte, jak efektivně využít iPady nebo jiné tablety ve výuce a jak s jejich pomocí rozvíjet digitální kompetence u dětí, přijďte na digitální pavlač v pondělí 18. března 2024 od 15:00 do 17:00 k nám do TIB na FZŠ Trávníčkova a objevte, co vše můžete s tabletem dělat.

Během akce se zaměříme na následující témata:

  • Jak připravit a načítat QR kódy pro žáky
  • Práce s výukovými aplikacemi dostupnými zdarma
  • Nápady na výukové webové stránky a jak s nimi pracovat ve výuce
  • Využití iPadu a jeho aplikací (Stop motion, Chatter Pix Kids a další) v různých předmětech (VV, HV, Člověk a jeho svět atd.).

Věříme, že i od vás se dozvíme mnoho dalších tipů, které pak můžeme využít ve výuce. Akce je zcela zdarma a je určena pro všechny učitele, asistenty, lektory a nadšence pro výuku programování a robotiky. Prosíme o přihlášení, ať víme, s kym máme počítat. Přihlášku můžete vyplnit na https://skoleni.tib.cz/prihlaska/digipavlac.

Skip to content