Dopoledne s lékaři

Chceme se s vámi podělit o zážitky ze školního dopoledne, kdy nás navštívily MUDr. Tereza Horálková a MUDr. Stanislava Prusíková (maminka a babička našeho spolužáka Ondry Horálka).

Vyslechli jsme si povídání o tom, jaké vzdělání potřebujeme, abychom se mohli stát lékařem, nebo z jakých oborů si můžeme vybírat. Vyzkoušeli jsme si na vlastním prstu pulsní oxymetr, který měří množství kyslíku v krvi. Zkoušeli jsme i různé obvazové techniky. Píchání injekcí do pomerančů byl pro nás další zážitek.

Zaujal nás záchranářský modul v podobě kamionu GOLEM, který by sloužil v místě hromadného neštěstí.
Dopoledne ukončilo krásné vyprávění o tom, co pro nás naše maminky dělaly v době, kdy jsme dozrávali u nich v bříšku. Seznámili jsme se i s růstem a vývojem našeho těla.

Velké poděkování patří p. Horálkové i p. Prusíkové za velmi zajímavé a poučné informace.

Žáci 3. A a L. Blechová