Enviro výlet Sedlice, 2.C, 12.-14.10.

Náš výlet začal na prohlídkou krásného zámku Blatná, který nás zaujal zejména svou loveckou expozicí. V zámeckém parku jsme obdivovali pávy, alpaky a hlavně volně žijící stádo daňků.

 

Odtud jsme se pak již přesunuli na ubytování a dali si vynikající oběd. Odpoledne jsme hráli dobrodružné hry v lese, poznávali jsme jej všemi smysly a pomohli jsme les vyčistit od odpadků.

 

Večer ještě pořádná narozeninová oslava v podobě zábavné diskotéky, kde všichni parádně tancovali.

 

Druhý den ráno jsme vyrazili na rodinnou farmu, kde jsme nakrmili ovečky, křepelky, perličky, králíky i prasátko, pozorovali jsme husy, daňky i muflony a pávy. Nakonec jsme ochutnali vynikající ovčí a kozí sýr a vydali se zpátky do penzionu Pila. Odpoledne se nás zde ujal pan myslivec s pejskem Frediem, provedl nás lesem a ukázal nám spoustu zajímavostí, stromů, hub i rostlin. Dokonce se nám podařilo objevit i stopy srny a divočáka. Po odpoledních a večerních hrách jsme si rozdělali oheň, opekli si buřtíky, hadíky i jablíčka a vyrazili plni očekávání na noční hru za záchranou beránka. Všechny děti byly odvážné a hrou naprosto nadšené!

 

Poslední den dopoledne proběhla velká pátrací hra za otázkami k našemu pobytu, kde děti získaly poslední bodíky do celkového bodování. Byly nesmírně šikovné, protože se vydaly ve dvojicích pouze podle mapy. Všem se podařilo bezpečně najít všechna stanoviště a odpovědět na otázky. Jsem moc ráda, že byly děti perfektně vybavené i do deště a hra se tak mohla uskutečnit i v mrholení, které nás dopoledne zastihlo. Hra na čaroděje nám zpestřila poslední minuty čekání na vynikající oběd, po kterém již následovalo vyhlášení výsledků a vítězů celkového bodování. Kromě sladkostí si děti mohly na památku vybrat i nějakou malou pozornost v podobě hračky, což jim udělalo velkou radost.

 

Celým výletem nás provázel žabák Avák, který nám v podobě deníčku připomínal naše zážitky a také nám pomohl se zapamatováním nových znalostí. Moc mu za to děkujeme, díky němu máme nádhernou vzpomínku na perfektně zorganizovaný a aktivit plný výlet, na který nikdy nezapomeneme! Děkujeme také instruktorům za perfektní organizaci a přípravu programu. Po celou dobu o nás nadstandardně a s láskou pečovali!

 

Skip to content