Evropská výměna vánočních ozdobiček 2023

Děti z 2.B, 3.B a 3.C se zúčastnily Evropské výměny vánočních ozdobiček. Do akce se zapojilo dalších cca 370 škol z 19 evropských zemí. Školy byly následně rozděleny do skupin, v rámci nichž si mezi sebou v průběhu listopadu poslaly vyrobené ozdobičky a prezentace o své škole a vánočních tradicích své země v angličtině. Naše ozdoby tak putovaly do 23 škol ve 12 různých zemích. Potom už jsme jen netrpělivě čekali, až i k nám doputuje 23 z celkem 6 500 balíčků, které tou dobou letěly světem. Těšili jsme se, až budou balíčky kompletní a my si budeme moci užít společné rozbalování a zdobení stromečku. V pátek 8. 12. jsme se dočkali! Vybalili a pověsili jsme ozdůbky, v mapách jsme si vybarvili země, z nichž ozdobičky přišly, dozvěděli jsme se, jak se řeknou „veselé Vánoce“ v 11 dalších jazycích a třeba i to, že nejoblíbenější vánoční výzdobou v Řecku jsou nazdobené lodě. K rozbalování balíčků jsme přidali i ochutnávku typického italského, řeckého nebo německého vánočního pečiva. Na náš evropský vánoční stromeček i všechna přáníčka a informace o zapojených školách se můžete přijít podívat na vrátnici školy. Moc děkujeme všem dětem, paní učitelce Bujáčkové, Pekárkové, Koudelkové a zejména paní učitelce Laudátové za zapojení do tohoto krásného projektu a těšíme se na další evropské výzvy. Děkujeme i všem zapojeným školám a ještě jednou přejeme veselé Vánoce! #EuropeanChristmastree

                                                                                                                                                 Jana Laudátová a Marcela Koudelková

Skip to content