Halový pětiboj 2017

Tradičně se počátkem února zúčastňujeme Pražského halového pětiboje, který se letos konal v hale Jedenáctka na Chodově. Pětiboj zahrnuje 5 disciplín OVOV – trojskok z místa, hod medicinbalem, švihadlo, leh – sed a driblink za 2 minuty. Naše družstvo ve složení Nikola Marková, Iva Žemličková, Jana Turynová, Adéla Zachová, Ondřej Kessner, Jan Hudeček, David Svoboda a Jakub Petrák se umístilo na 17. příčce z 36 zúčastněných pražských škol. Vyhlašovali se i nejlepší jednotlivci v každém ročníku a nejblíže k medaili byl David Svoboda, kterému bronz unikl o pouhé 3 body. Ondra Kessner obsadil 6. místo z 35 závodníků a Nikola Marková byla v nejpočetnější kategorii sedmá.

Děti si mohly porovnat své výkony i s našimi olympioniky, kteří si pětiboj v rámci exhibice také vyzkoušeli. Odnesli jsme si autogramy např. od olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobody, Mirky Knapkové, Šárky Kašpárkové, Tomáše Vernera, Denisy Rosolové, Ivety Vacenovské, Lenky Oulehlové nebo Jakuba Koháka.

Andrea Kelnárová