V následujícím školním roce čeká žáky ze třídy, ve které se učili pouze ukrajinské děti především českému jazyku, dělení do ostatních tříd 3. ročníků.
Během letošní Letní školy českého jazyka jsme si daly za cíl více tyto žáky zapojit mezi jejich budoucí spolužáky.
Kurz byl zaměřen na rozšiřování slovní zásoby a tradiční konverzační témata. Žáci se učili komunikovat nejen ve dvojicích, ale i ve skupinách na zadaná témata a obhajovat své názory v diskuzích. Mimo jiné jsme se vydali na exkurzi do Muzea pověstí a strašidel, která navazovala na předchozí den, ve kterém jsme se věnovali pohádkám, jež žáci také dramatizovali. Kromě návštěvy muzea jsme poznali i další historická místa Prahy jako je Karlův most a Národní divadlo.
Věříme, že nově vytvořená přátelství z kurzu usnadní žákům vstup do nových kolektivů bez větších problémů a v dalším školním roce se jim bude dařit.
Letní škola byla realizována v rámci projektu „Společná adresa – Praha 13“, který byl v roce 2024 financovaný Ministerstvem vnitra ČR a spolufinancovaný z prostředků Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v rámci „Systému výzev na výdaje realizované v rámci projektů obcí na podporu integrace držitelů dočasné ochrany na lokální úrovni v roce 2024“ a městskou částí Praha 13, hl. m. Praha a Centrem pro integraci cizinců, o.p.s.