Letní škola informatiky a robotiky v Trávě

Ve dnech 23. a 24. července se na FZŠ Trávníčkova konala Letní škola informatiky a robotiky. Tato akce proběhla pod záštitou NPI, která školám umožňuje uspořádat programy v rámci DIGIakcí. Naše škola má také dlouholetou tradici v organizování programovacích a robotických kroužků pod vedením TIB, ve škole jsme tento rok také začali pořádat neformální vzdělávací setkání pro učitele v rámci Elixíru do škol v novém Digicentru Prahy 13 v oblasti digitálního světa a tak jsme všechny tyto zkušenosti spojili do dvoudenního inspirativního setkání zaměřeného na výuku.

Program zahrnoval aktivity bez počítače, zavádění digitálních kompetencí do běžné výuky, využití umělé inteligence ve vzdělávání a také diskuse o tom, jak s žáky mluvit o kyberbezpečnosti. Účastníci programovali s Micro:bit, Vex 123, Photon, Lego WEDO a získali inspiraci, jak začlenit roboty do výuky nejen informatiky, ale i do dalších předmětů napříč všemi ročníky základní školy. Na závěr si ve Scratchi naprogramovali jednoduchou animaci a hru.

Během prvního dne jsme měli také možnost nahlédnout do programu, který lektoři TIB připravili pro děti na příměstském táboře. Viděli jsme, jak děti u nás programují na počítačích a s roboty zábavnou formou pomocí hry. Na letní školu přijelo devatenáct učitelek a učitelů z celé republiky, s různými zkušenostmi v oblasti nové informatiky a robotiky. V průběhu dvou dnů jsme se navzájem inspirovali v příjemné letní atmosféře a těšíme se na opětovné setkání při některé z dalších DIGIakcí.