Mural Art před školou

Již před dvěma roky se naši žáci v rámci výtvarné výchovy a preventivních bloků seznámili s Mural Artem jako zástupcem legálního pouličního umění. Pochopili, že to, co někteří „grafiťáci“ dělají nezákonně a řadíme to k vandalismu, lze dělat legálně a dokonce s finanční podporou majitele dotčené zdi. Tak vznikl velký projekt, kdy jsme oslovili zástupce naší radnice. Jednali jsme o možnosti pomalovat stěnu před školou, která byla posprejovaná nevzhlednými nápisy. Věci se ujala paní místostarostka RNDr. Marcela Plesniková, které jsme předložili náš koncept. Schválila nám finanční podporu na nákup barev a mohli jsme se pustit do práce. Vznikaly návrhy a každá třída si odhlasovala, který je bude reprezentovat. Dva roky uzavírání škol nám značně zdrželo proces samotné tvorby. Jindy nám nepřálo počasí, protože technologie malby vyžaduje sucho a teploty nad nulou. Navzdory všem protivenstvím jsme letos dokončili levou část zdi v délce cca 60 m.  Do pravé části se budeme pouštět s dalšími ročníky v následujících letech. Velmi nás celou dobu těšil zájem a především pochvalné reakce kolemjdoucích.

BcA. et Mgr. Magdalena Capková