NAŠE ŠKOLA LEZE S DOBOU

V současné době se lezení stává velmi moderním sportem. Po vítězství Adama Ondry na mistrovství světa v lezení (boulderingu) a zdolání stěny Dawn Wall zájem o tento sport ještě vzrostl. Lezení je zdraví velmi prospěšný sport, tělo se protáhne a posílí se i vnitřní stabilizační svaly, trénuje se  koncentrace. I proto děti z naší školy už několikrát navštívily lezeckou stěnu v Ruzyni. Mohly vyzkoušet jak lezení na laně, tak bouldering. Někteří lezli po zdech i po stropě, někteří se až nahoru nedostali, ale nikdo to nevzdal. Všichni ze sebe vydali to nejlepší. K lezení neodmyslitelně patří přátelská atmosféra. K té nám pomohli naši milí a zkušení instruktoři, ale také i příjemné zázemí stěny.  Děti si navzájem radily a povzbuzovaly se. Nebojím se říct, že si pobyt většina dětí velmi užila, ať už více lezly, nebo padaly. Díky velkému zájmu mohl na naší škole vzniknout i lezecký kroužek. Chodíme na stěnu Ruzyně, scházíme se u šaten ve 1255 a vracíme se v 1510 ke škole. V případě zájmu kontaktuje paní učitelku Kristýnu Čánskou na canska@zstravnickova.cz. Dětem lezoucím i nelezoucím přejeme hodně sportovních úspěchů a hlavně spoustu legrace.

Kristýna Čánská