Návštěva České televize

V pátek 18. 10. se žáci 2. C vydali na Kavčí hory, kde měli možnost si prohlédnout areál České televize.

V první části se děti podívaly na to, jak to vlastně v televizi chodí, co všechno se natáčí a jaké programy tato televize nabízí. Vše bylo podáno hravou formou – průvodci – pohádkoví dědečci – dětem pustili krásný a zajímavý dokument. Poté si děti zkusily, jaké je to být kameramanem a na skutečných kamerách se učily snímat, zaostřovat a natáčet.

Následovala procházka po ateliérech, kde mohly děti vidět kulisy a rekvizity z různých pořadů, zejména dětských. Na závěr prohlídky žáci dostali drobné dárečky jako pozornost od televize a rovněž certifikát ČT, který už nám visí na stěně ve třídě a jsme na něj moc pyšní (viz foto).