Nocování s knihou

V minulém týdnu proběhla na naší škole akce Nocování s knihou. Děti se ve čtvrtek v podvečer sešly ve svých třídách a plnily různé aktivity. Třídy 4.B a 4.C si pozvaly na nocování autora knihy Čunkši, vrať se Ondřeje Balíka. Děti se dozvěděly spoustu informací o indiánském kmeni Lakotů a také si se spisovatelem popovídaly, jak se píše kniha.
Třída 3.B si prošla v komiksu povolání lidí od spisovatele přes tiskaře, nakladatele až po čtenáře. Děti si zkusily napsat svůj příběh.
V 1.C a 1.D se objevil modrý Poťouch – tajemná příšerka, která je ve škole ochraňuje. Poťouch z knihy Miloše Kratochvíla děti náležitě provedl celým bojovým programem a dovedl je až do říše tajemných snů.
1.B se věnovala pohádkovým hádankám s Beebooty.
Společná večeře a nocování ve spacákách bylo pro nás všechny velkým zážitkem a těšíme se zase někdy příště.

Skip to content