Pohár rozhlasu

Naše škola tradičně uspořádala obvodní kolo oblíbené soutěže družstev v atletice „Pohár rozhlasu“, ze kterého nejlepší školy postupují na krajské, popř. celostátní finále. Obsadili jsme tři ze čtyř kategorií a mladším i starším žákům unikla medaile jen velice těsně. Obě družstva obsadila 4. místa, starší dívky skončily šesté z 8 družstev.

Získali jsme však 10 medailí v jednotlivých disciplínách. Zlaté medaile vyhráli Michal Redlich v běhu na 60 m, Sam Doleček v hodu kriketovým míčkem a mladší chlapci ve štafetě 4 x 60 m ve složení Michal Redlich, Sámir Doleček, Tomáš Buchla a Jirka Nedbálek. Stříbro si odnesli Zbyněk Bartoška v běhu na 1500 m, Natálie Míková ve vrhu koulí, Sámir Doleček ve skoku vysokém a štafeta starších chlapců ve složení Lukáš Míka, David Bárta, Phu Nguyen Hung a Petr Čihák. Sbírku medailí zkompletovali Michal Redlich v hodu kriketovým míčkem, Petr Čihák a Kristýna Vecková ve vrhu koulí. Těsně pod stupni vítězů se umístili Jakub Petrák v běhu na 1000 m (o 0,5 s ), Martin Karlíček ve vrhu koulí (o 1 cm ) a Petr Atanasov ve skoku vysokém. Další hodnotné výkony podali Tereza Tóthová a Petr Čihák ve skoku vysokém, Lukáš Míka v běhu na 60 m a David Bárta ve skoku dalekém.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a pomocníkům hlavně z 9. tříd při organizaci závodů. Speciální pochvalu si zaslouží Kryštof Marval a Jakub Matějka (7. A) za zpracovávaní výsledků.

Andrea Kelnárová a Helena Vodsloňová