Prevence kyberšikany

Naši školu navštívil Mgr. Josef Lottes, plukovník Policie ČR ve výslužbě. V roce 2016 byl uveden do policejní síně slávy za svůj celoživotní boj proti zločinu. Působil také v Národní centrále proti organizovanému zločinu. Tento elitní kriminalista, který v minulosti řešil velké množství trestných činů páchaných na mládeži nebo mládeží, se s námi podělil o své zkušenosti. Poutavě vyprávěl o některých případech a trpělivě odpovídal na otázky dětí. Program byl pořádán pro žáky od pátých do devátých tříd v rámci prevence kyberšikany. Děti byly seznámeny s velkým nebezpečím komunikace s kýmkoliv neznámým na internetu. Také jsme jim připomněli, na koho se mohou obracet v případě, že by se jim dělo cokoliv nepěkného.

Magdaléna Capková