Příběhy na P

Mezi našimi žáky se skrývají mistři jazyka… Takto si někteří žáci pohráli s písmenkem „P“. Příběhy začínající stejným písmenem jsou vskutku povedené.

 

 

Příběhy na P

Přišlo pondělí, proto posílám přátelský pozdrav pilným panáčkům a panenkám, paličákům, povalečům, pohanům, posmutnělým plavovláskám, pěšákům, pánům a paním! Posel pádí přes pahorky plné překrásných parfémových pampelišek, paseky plné pštrosů. Pajdá přes palác. Pádluje přes potok, přeběhne přes placatou palubu parníku. Podívejte – platýz, pstruh! Pes plave. Posel přelétne plynné planety, Pluto a přeplave pevninské poloostrovy. Partyzánsky proběhne papežské panství, pak prolétne podél pestrobarevných perel, použije podběrák. Posel překonal překážky, přinesl pozdrav, pak padl. Prý posel!? Podfuk! Podvod, přibarvená pohádka…  Poťouchlý, potřeštěný projev. Poděkuji za pozornost. Půjdu počítat pětky, padesátky, patnáctky. Povečeřet. Pá, pohlednice z prázdnin. Prý prázdniny. Pořád pracuji, počítám, píšu a přemýšlím. Prozatím přepínám, případný potlesk potěší. Pilbert

(Gilbert Friedman 6.A)

 

Prvního prosince, pod přístřeškem pana policajta, pije pantáta pivo, poklidní papoušci papouškují, pánbůh přihlíží. Přízrak přichází po půlnoci pěkně pomalu, potichu. Pytle plné papriky, pomerančů, papáji, plní prázdná podlaží přepychového penziónu. Ptakopysk plující potokem, ptáci pískají, psi poslouchají pána. Pytláci pytlačí, překvapující pokrmy paní Poláčkové, pan Polák přísahá panu Pištěkovi. Pavlík pyká před potravinami, poliklinikou, policajtem. Před parkem postává parta pracovníků, pohybují prstíky, pracují poctivě, pilně, porušují pracovní povinnosti, popíjí pelyňkové pivo, přesné projektování podstata pořádného postavení projektu. Petřík pere prádlo, pekař peče pečivo, Patrik pálí punčocháče. Pravidla pravopisu přepisují první písmena příslovcí.
Podvečer pokračuje, přítomní poklidně povídají.
Prozatím pa

(Ema Bláhová 6.A)

 

Paní Prokešová píše psaní panu prezidentovi. Prostý papír plní písmena promítající paniku. Prý perníkáři pašují Pardubický perník. Pomohou pracovití policisté? Policejní psi panikaří.
Potřebují poznat pach pardubického perníku, poněvadž poznají pouze pach pervitinu. Pašeráci právě překročili práh Polska. Potulní polští překupníci počínaje pondělkem prodávají perník.
Pochvalují: peníze potečou proudem. Pardubický perník přesahuje poptávku. Prodej prudce postupuje po planetě. Potulným písničkářům padají pysky. Policie přestává pátrat po prodejcích. „Perník panuje!“ povídají policisté. Pánové, paničky poslušně papají perníčky. Předvádějí pupky. Policie poptává pardubický produkt. „Pojíme, popijeme“ praví pán policista. Protiperníková politika poražena!

(Matyáš Häusler 8.A)

 

 

Praha, pátek, pětadvacátého pátý, pět podvečer :

Pan Paseka pokukoval přes plot, protože pan Papuchalka pořádal ples. Pan Papuchalka pana Paseku pozval pozdě. Na parketu plesali páni i paní. Potom podávali pokrmy připravené paní Papuchalkovou : pidi předkrmy, preclíky, prosciutto, pomeranče, pomela, popcorny, pirožky, pity, paštiky, polévky, pak pečené a popepřené panenky, pražené Pražmy, párky, papriky, pizzy, papáji, pórky, petrželové pesto, přílohy, pyré, polenty, potom pekanové, para polevy, palačinky, panna cotty, pendreky, pěny z papáji, perníky, povidla, pudinky, pití, piva. Přátelé papali, papali. Pak pustil pan Papuchalka pohádky, premiéry. Pak přátelé pajdali do paláců, postelí. Pan Paseka plakal. Pan Papuchalka přišel pro pana Paseku, pravil: příteli pojď pro přítelkyni, popovídáme, popijeme piva, poplesáme, probdíme půlnoc.

(Hana Ojdanič 6.A)

 

 

Skip to content