Přírodovědná vycházka za krásami Šáreckého údolí

V pátek 12. 5. se vydala 9.A za krásami a poznáním Šáreckého údolí v Praze 6. Šárecké údolí na území Liboce, Vokovic a Dejvic má několik částí, na kterých leží přírodní památky Divoká Šárka, Tichá Šárka, Horní Šárka, Dolní Šárka s Vezerkou, Jenerálkou a Zlatnicí.
Naše procházka začala u  vodního díla Džbán, dnes slouží především ke koupání a rybaření. Pokračovali jsme po červené značce, kde jsme sledovali některé druhy mechů a lišejníků, určovali druhy stromů, keřů i bylin. Asi nejvíc jsme si užili lov bezobratlých v Šáreckém potoce.

Viktor Škarda

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“23″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“100″ number_of_columns=“4″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Skip to content