Prvňáčci na škole v přírodě

V minulém týdnu se vydaly naše děti z prvních tříd na školu v přírodě. Celý týden přinesl hodně zážitků a spoustu věcí „poprvé“. Počasí nám přálo, kolem dokola RS v Jizbici pod Blaníkem byly krásné lesy a tak jsme strávili někdy i kolem osmi hodin denně venku. Nezaháleli jsme a také se poctivě dopoledne chvilku učili s paní učitelkou, na odpoledne jsme vždy měli připravený důležitý úkol – jako trpaslíci jsme zachraňovali princeznu Štěstěnku ze zajetí. Po cestě nám pomáhal mlynář, vodník, čert a čarodějnice, ve čtvrtek se nám to konečně podařilo a přelstili jsme i zlého čaroděje Falešmíra.
A jaké že bylo to naše poprvé a další zážitky, které se do celého týdne vešly? Tak třeba svačina namazaná od paní učitelek v lese, 9 km dlouhý výlet do obchůdku na sladkosti, večerně noční hra se sbíráním podpisů sedmi trpaslíků, házení šišek na stromy, někteří zažili svojí první dětskou diskotéku a hlavně celý týden plný běhání, hraní, čtení, psaní, vyrábění, zpívání bez maminek. Páteční přivítání s rodiči bylo dojemné a trochu se nám přes týden i stýskalo, ale už teď se těšíme, co nám závěr roku přinese a že třeba na podobný pobyt vyrazíme i v příštích letech. Paní učitelky a asistentky 1. tříd.

Skip to content