První opravdická výprava žáků z 1. A za dobrodružstvím

První opravdická výprava žáků z 1. A za dobrodružstvím vedla do Národopisného muzea. Děti se slitovaly nad svými lichými ponožkami a vytvořily si z nich své parťáky na objevování světa. Společně ve škole vytváříme lapbooky a povídáme si o tom, jak se ve světě neztratit, a jak si ho užít na maximum.

Poprvé jsme naše parťáky vytáhli do Musaionu, kde jsme se dozvěděli něco o českých tradicích a ponožky nám pomohly i se zdobením perníčků.

Jako první jsme chtěli ale vyrazit nejdřív do opravdického lesa. To se nám ještě nepoštěstilo. Místo toho jsme objevovali městský les se vším, co k němu patří – lidé, budovy, holubi, metro, hluk a další.

Protože to byla náročná výprava, nakonec jsme své parťáky uložili k odpočinku do Čekárny na dobrodružství, kde budou vyčkávat na naši další výpravu. Mgr. Jana Repčáková

Video ZDE.

Skip to content