Rozvoj čtenářství – pravidelné návštěvy knihovny

Na začátku každého měsíce, počínaje prosincem, budeme chodit do knihovny.

Každé dítě bude mít svou kartičku – kdo nemá, založí si; kdo má, vezme si ji s sebou.

Děti si zde vyberou knihu, kterou během měsíce přečtou. Její hřbet si vytvoří se jménem autora, názvem knihy a svým jménem, nalepí do naší „knihovny“. Ve chvíli, kdy knihu přečtou, napíší o ní do čtenářského deníku – příští týden si vytvoříme zjednodušení, aby nemusely psát tak dlouze o obsahu.

V knihovně si povíme, proč si danou knihu děti vybraly. Budeme se bavit i o jejich možnostech – pomalejší čtenáři si vyberou samozřejmě lehčí knihu na čtení, než rychlejší čtenáři (= ke čtení si vyberu to, co mě bude bavit a zároveň to zvládnu přečíst).

Před další návštěvou knihovny budeme mít čtenářské dílny, kde přečtenou knihu zhodnotíme a budeme s ní dále pracovat.

 

Když budou mít děti svou knihu z domova, kterou chtějí číst. Budou mít ten měsíc svou knihu a pujčovat si nemusí. Do knihovny s námi však stejně půjdou a alespoň si udělají přehled o dalších místních knihách.

 

Skip to content