Škola v přírodě – 1. A

Na začátku května vyjela třída 1. A na týdenní školu v přírodě do krásného penzionu Krásná v Krásné.

 

Program jsme měli velmi pestrý. Navštívila nás paní Henychová se čtyřmi psy husky, se kterými jezdí na sever na závody psích spřežení. Vydali jsme se na celodenní výlet na Černou Studnici; část cesty jsme absolvovali neobvykle: prošli jsme středem lesa, cestou necestou. Prohlédli jsme si také kozí farmu v nedalekém Pěnčíně, ochutnali jsme kozí a ovčí sýry a jiné výrobky, nahlédli do brousírny perel a v dílničce si vyrobili korálkové obrázky a náramky.

 

Většina programů ale vycházela z knížky Paní Láryfáry od Betty MacDonaldové. Pokusili jsme se děti vyléčit z nejčastějších dětských nemocí, kterými jsou např. Hádavka a mlátilka, Hubatida, Kašpařiny, Buli-bulitýda, Ještěchvilkýna, Strašpytlína, … Během léčby se děti zúčastnily mnoha zážitkových a osobnostně rozvojových aktivit (cesta nočním lesem posvíčkách, skupinová chůze poslepu přes louku i lesem a následně samostatně po neviditelném provázku, hledání pokladu v zasněženém remízku, …), naučily se morseovku a mnoho dalšího.

 

Děti si také oblíbily zlou Černou královnu, která jim chodila bodovat pokoje a pokud někde našla nepořádek, udělala ho ještě větší. Až do závěrečného karnevalu nikdo pořádně nevěděl, kdo Černá královna vlastně je.

 

Školu v přírodě jsme si skutečně užili a doufáme, že zase příští rok pojedeme. 🙂

 

 

Skip to content