Školní zájezd do Velké Británie

V sobotu 8. 10. vyrazili žáci 2. stupně na zájezd do Velké Británie. V časných ranních hodinách nás přivítaly bílé křídové útesy v anglickém přístavu Dover a následně nás autobus vysadil v parku Greenwich. První den v Londýně jsme ještě navštívili legendární most Tower bridge a pevnost a bývalé vězení Tower. Večer nás autobus dovezl na sever do města Northampton, kde si děti převzaly anglické rodiny.

 

Druhý den jsme navštívili středověký hrad Warwick s nádhernými interiéry. Děti velmi potěšily venkovní halloweenské dekorace a strašidelná stezka. Odpoledne jsme odjeli do univerzitního městečka Oxford, které na nás dýchlo studentskou atmosférou.

 

Poslední den nás opět čekal Londýn. Děti čekal dechberoucí zážitek v podobě vyhlídkového kola London Eye. Pak jsme prošli kolem Westminsterského paláce s legendární hodinovou věží, které se často říká Big Ben. Došli jsme až k Tate gallery a s Londýnem jsme se rozloučili na slavném Piccadilly Circus. Pak nás čekala cesta autobusem a noční plavba trajektem do Francie. Do Prahy jsme se vrátili v odpoledních hodinách ve středu 12.10.

 

Skip to content