Slíbený zápis z třídních schůzek

1) Ani sem si neodpustím napsat velkou pochvalu za dosavadní pokroky Vašich dětí. Během posledních pěti měsíců stihly děti ohromný kus práce a jsou z nich báječní a samostatní školáci, kteří si ve většině situací poradí sami.

2) TŘÍDNÍ AKCE

ŠVP: Jedeme do penzionu Tetřívek, odkaz zde: https://www.hotelpila.cz/penzion-tetrivek/
Stravovat se budou děti 5x denně. Prosím, nahlašte co nejdříve, pokud má Vaše dítě nějaké stravovací omezení (bezlepek, laktóza apod).
Škola v přírodě bude tematická, děti čeká bohatý program. Dopoledne se budeme učit.
Veškeré informace ohledně ŠVP upřesním. Budu rozesílat i informace, co si mají děti zabalit s sebou.

KERAMIKA: Na keramiku vybírám 60,- Kč. Za přinesené peníze děti obdrží svůj výrobek. V současné době výrobky čekají na vypálení.

DIVADLO KD MLEJN: V pondělí 27. 1. 2020 jsme šli do KD mlejn

Ráda bych s dětmi šla během tohoto školního roku ještě jednou na lezeckou stěnu, na pasení ovcí a do čističky odpadních vod na program o recyklaci odpadu.

LEDNÍ BRUSLENÍ: Bruslit na ledě budeme až do března.

KURZ IN-LINE BRUSLENÍ: Na třídní schůzce měla většina rodičů zájem o kurz in-line bruslení. Kurz se pokusím zařídit. Přibližná cena kurzu je 1000,- Kč. Bližší informace Vám sdělím jakmile to bude možné.

DIVADLO V DLOUHÉ: Na třídní schůzce měla většina rodičů zájem o představení O líné babičce v Divadle v Dlouhé.

3) ZÁLEŽITOSTI TÝKAJÍCÍ SE VYUČOVÁNÍ

Děti dostanou nové díly učebnic. Od druhého pololetí budou děti nosit knihy domů. Prosím, kontrolujte dětem pravidelně tašky a vyndavejte z nich nepotřebné věci. Jinak by se mohlo stát, že bude školní taška těžší, než Vaše dítě.

Děti dostávají písanky a druhý díl ČJ. V druhém pololetí budou přibývat domácí úkoly. V písance označíme vždy červenou pastelkou řádky, které mají děti vypracovat.

11. 2. 2020 proběhne v naší škole půlhodinový workshop výuky matematiky podle prof. Hejného pro rodiče. Začátek workshopu je v 16. 00 a v 16. 30 (oba bloky jsou stejné).

Prosím o podepisování domácích úkolů. Na přelomu února a března zavedeme první úkolníčky (mám je pro děti už připravené).

A nakonec jedna nová informace která na třídních schůzkách nezazněla. Ráda bych s dětmi vyzkoušela týdenní projekt „Péče o domácí zvíře“. Konkrétně by šlo o štěně, které by s námi mohlo strávit několik dní ve škole.
Většinu času by bylo štěňátko v pelíšku v kabinetu nebo ve třídě. Šlo by především o to dozvědět se něco více o chovu zvířat a o tom jak zvířátka rostou. Děti se mohou zapojit do péče během venčení a dalších aktivit a naučit se se zvířetem správně, citlivě a opatrně manipulovat. Pro děti by toto mohlo být velmi motivační zpestření. Ráda bych, aby děti získaly pozitivní vztah ke zvířatům.
Není nezbytně nutné, aby děti přišly se štěnětem do přímého kontaktu, pokud ale Vaše dítě trpí vážnou alergií, potřebuji tuto skutečnost vědět.
Pro děti je to velké překvapení, ještě jsem jim nic neříkala. Nechci, aby byly zklamané, pokud bychom se tohoto projektu nemohli zúčastnit.
Štěňátko by nás navštívilo pravděpodobně první týden po Velikonocích.

S pozdravem a přáním krásného dne,

Kristýna Čánská

Skip to content