Svatomartinské slavnosti IV.

I tento školní rok se na naší škole pořádaly Svatomartinské slavnosti. Dne 9. 11. 2023 jsme uspořádali v pořadí jejich čtvrtý ročník. Tradiční obřad žehnání svatomartinského období patří k nejhezčím v celé zemi. Málokdo si nechal ujít příjezd svatého Martina na bílém koni, který se svým doprovodem připomněl starodávný příběh o plášti a žebrákovi. Slavnostní program obohatilo příjemné množství doprovodných programů – výtvarné dílny, pečení svatomartinských jablek, sportovní aktivity s tématem svatého Martina či svatomartinská bojovka, která se tento rok velice vydařila a měla plno nadšených zájemců. Už nyní se těšíme na další ročník! 

                                                                                                                                                                         Kristýna Bělochová 

Skip to content