ŠVP s Asterixem a Obelixem

Třída 4.A vyjela na začátku září na 8 dní s Asterixem a Obelixem na letní olympijské hry do Vratkova. Čekalo je zde plno sportovních disciplín – běh na 100 m, vytrvalostní běh, hod na cíl i do dálky, skok do dálky z místa atd.. Děti soutěžily pod barvou / kontinentem olympijského kruhu a sbíraly jednotlivé medaile, body a získaly i třídní trika. Začaly roku 1896 v Athénách a doputovaly až do Tokia 2021. Krom sportovních disciplín je čekal také celodenní pochod Vratkov-Prčice 18 km – skoro jako Jožku Pribilince, dále táborák, bojovka, letní kino a výroba božských převlečků. Bonusem bylo krásné prostředí na statku s kozami, psy, kočkami i koňmi a vydařené skoro letní počasí. Všichni už se těší na další školu v přírodě.

Mgr. Eva Skálová