Tandemová výuka s robotikou

Tandemová výuka robotiky pro 1. stupeň probíhá na naší škole již několik let. Spolupráce s paní Zuzanou Kocíkovou, která se programování a robotice věnuje již řadu let a má bohaté zkušenosti s vedením kroužků programování, je skvělá a každý rok má pro nás připravené nové aktivity a nápady. Letošní rok tandemové výuky je koncipován tak, aby i paní učitelky byly aktivně zapojeny do činností programování a robotiky. Žáci jsou rozděleni do dvou skupin. Každá skupina se jedné aktivitě věnuje určitý čas, poté se vymění a v závěru tandemu společně zhodnotí celé robotické dopoledne. Žáci se během těchto aktivit seznámí s novými roboty, v rámci digitální gramotnosti získají také mnoho dalších dovedností a zkušeností.

Na každý ročník čeká jiná aktivita a jiné robotické pomůcky. Letošní 3. ročníky měly za úkol ztvárnit a naprogramovat pohádku. Žáci byli rozděleni do skupin a na každou skupinu čekala jiná pohádka, ke které si žáci sami nakreslili kulisy, oblečky pro jednotlivé postavy, naprogramovali si cesty s Ozoboty, namluvili a na závěr tandemu si všechny 4 pohádky představili.

A jak to dopadlo? Posuďte sami.

YouTube- robotika ZDE

 

Skip to content