Trilopark

Milí rodiče!

Na základě někdejší návštěvy s dětmi v Triloparku v rámci vycházek a exkurzí klubu Rozmanitý svět jsem dostala nabídku na letní příměstské tábory „Lovci zkamenělin“. Tábory jsou určené pro děti ve věku 6-12 let (horní hranice může být i vyšší – dle zájmů), a to v osmi turnusech. Bližší informace jsou přímo na stránkách Triloparku   www.trilopark.eu/

Trilopark je interaktivně-vzdělávacím muzeum, které školám i širší veřejnosti nabízí ucelený pohled na historii života na naší planetě. Můžete si zde prohlédnout expozici jedinečných fosilií, odlít věrnou kopii vyhynulého živočicha, vyzkoušet preparační nástroje nebo očistit model kostry dinosaura.

Protože již od října nelze muzeum ani paleontologický kroužek provozovat, připravují se zakladatelé a provozovatelé Triloparku do budoucnosti. Jsou to velcí nadšenci a neustále chystají něco nového. Kromě toho Trilopark nabízí v současnosti i povídání o zkamenělinách v rámci on-line výuky.

Nikdo zatím neví, jak bude léto vypadat, ale přesto by možná takový tábor stál za úvahu. Informace o aktivitách Triloparku mohou být pro Vás ale zajímavé i jinak, v normálních dobách.

S Rozmanitým světem jsem v Triloparku byla koncem roku 2019 a dětem se tam moc líbilo. Prohlížely si tam vystavená zvířata, štětečkem vyhrabávaly z písku „kostru neznámého zvířete“ a ještě si vyrobily sádrový odlitek („zkamenělinu“).

Vladimíra Medulová