Vánoční výlet na zámek Loučeň

Ve středu 27. 11. 2019 jsme se se třídou podívali na zámek Loučeň, ve stejnojmenném městys, okres Nymburk.

Naše milá průvodkyně – Kněžna z Loučně, nás provedla po celém zámku. Specifičností zámeckých pokojů byly vánoční stromečky, zdobené různými tématickými prvky např. dle kultury, historie. Co pokoj, to jiný stromeček. Tato specifická výstava měla název „Příběh vánočního stromečku “ a rozhodně stála za shlédnutí ! To ale nebylo vše, co zámek Loučeň nabízel. Dále jsme se s dětmi přesunuli do dílen, kde si vyrobily vlastní vánoční ozdobu na stromeček. Na závěr programu na děti čekalo několik labyrintů, které jsou součástí zámecké zahrady. (viz. foto)

Jedna z místností pohádkového zámku Loučeň
Foto: Kristýna Bělochová
Dostat se z tohoto labyrintu nebyla žádná legrace…
Skip to content