Výlet do Českého ráje

Ve dnech 26. 9. a 27. 9. uskutečnily třídy 2. D, 2. E, 3. A a 5. B v rámci Programu podpory ukrajinských uprchlíků a rozvoje sociální soudržnosti na území hl. m. Prahy pro rok 2023, financováno UNICEF, školní výlet s Buddy programem.

Cílem dvoudenního výletu byly Prachovské skály, Hrad Trosky a Jičín. Hrad Trosky byla naše první zastávka. Dověděli jsme se proč se skály nazývají Panna a Baba a vystoupali na vyhlídku, odkud byl krásný pohled na okolní krajinu.

Prachovské skály nás vítaly mohutnými pískovcovými útvary a my se vydali na nelehkou cestu vzhůru. Všichni bez problémů zdolávali schody nahoru a dolů. Odměnou byl výhled nad korunami stromů a protože bylo slunečno, viděli jsme na  kilometry daleko.

Hotel Ort byl naším útočištěm. Po náročném dni jsme povečeřeli a odpočívali. Druhý den nás čekalo město Jičín, které je všem známé z pohádky o Rumcajsovi. Prohlédli jsme si muzeum a vystoupili na věž v centru u náměstí.

Poté nás čekala cesta domů a mnohým se odjíždět nechtělo. Krásné počasí, nadšené děti a bezva instruktoři z agentury AVA, to vše přispělo k výletu, který se všem moc líbil.

Mgr. Věra Hamrová