Výuka literatury trochu jinak

Díky dvěma projektům, do nichž se tento rok naše škola zapojila, se hodiny literatury proměnily v tvůrčí dílny a žáci si měli možnost vyzkoušet i netradiční formy výuky. Přečíst knihu, vytvořit scénář a následně jej zdramatizovat bylo úkolem projektu Čtenář na jevišti. Žáci 8. ročníku se úkolu zhostili velice osobitě. Knihu My děti ze stanice ZOO zaktualizovali a dokázali, že i po letech je příběh s drogovou problematikou nosný a důležitý k zamyšlení.

 

Do celorepublikového festivalu Den poezie se zapojily všechny třídy II. stupně. V hodinách literatury žáci tvořili verše, rýmy, kaligramy na zadané téma „Otevři oči, je tisíc důvodů se smát…“ Vtipné a originální autorské básně pak žáci představili rodičům a přátelům školy na poetickém setkání, jež bylo součástí vánočního jarmarku. Poetický večer byl obohacen o dramatizaci knihy My děti ze stanice ZOO.

 

Dva odlišné projekty, dvě různé cesty ke knize, k próze i k poezii. Výsledek však mají společný. Čteme. A moc rádi!

 

Markéta Vignerová

 

Skip to content