Žákovský parlament

Zástupci žákovského parlamentu naší školy se zúčastnili participativního setkání zástupců samosprávy s představiteli žákovských parlamentů na radnici Prahy 13. Tématem setkání bylo: Co chcete zlepšit v prostředí, ve kterém žijete? a zúčastnilo se ho 5 týmů žákovských parlamentů ze škol Prahy 13.

Žákovský parlament naší školy na své schůzce vymyslel několik témat, které by bylo potřeba na Praze 13 vylepšit – například bezpečnost na přechodech a v Centrálním parku, více hřišť pro mládež nebo problém kouření na zahrádce Restaurace U Drsnejch apod. Tříčlenná delegace ŽP pak představila tyto podněty na setkání se zastupiteli Prahy 13. Za svou prezentaci byli žáci pochváleni a jeden z podnětů, se kterými naši žáci přišli, patřil v konečném hlasování mezi ty, které získaly nejvíce hlasů.

Každopádně radnice přislíbila jednat o všech navrhovaných bodech a přislíbila další schůzku se zástupci žákovských parlamentů na podzim 2023.

 

Mgr. J. Mácová

 

 

Skip to content