Zapojení 4. C do projektu Abeceda peněz

Naše třída 4. C ze ZŠ Trávníčkova se zúčastnila projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ.

 

Založili jsme firmu Besto taškos. Každý z nás dostal firemní funkci. Během výtvarné výchovy jsme zpracovali několik návrhů loga firmy, z kterých jsme hlasováním vybrali ten nejlepší.

Jedno dopoledne jsme strávili v pobočce České spořitelny, kde jsme si zahráli hru – kvíz, počítali peníze, zkusili si výběr z bankomatu i vklad a seznámili se s různými měnami.

 

Generální ředitel Aleš H. spolu s finančním ředitelem Alešem A. podepsali „Smlouvu o výhodné půjčce“, která činila 3000 Kč. Tento vstupní kapitál nám posloužil k nakoupení materiálu na výrobu tašek, časopisu a slizu. Účetnictví nám vedla účetní Sofča, marketingový ředitel Lukáš a Mikola měli se svým týmem na starost webové stránky a výrobu letáků. Projektoví manažeři Filip H., Emily a Sergej zajišťovali plynulý chod výroby. Specialista na nákup Ema s týmem rozhodovala, co nakoupit. Nechybělo nám ani obchodní oddělení, které vedl Péťa, Aleks a David se svými asistenty.

 

Výrobky jsme prodávali 22. května na jarmarku v OC Living Luka. Zákazníkům jsme nabízeli i kávu a výborné zákusky, které nám připravily naše hodné maminky. Prodávání nás velice bavilo a firma Besto taškos si tak vydělala na návštěvu jump areny a kina. 🙂

 

Děkujeme České spořitelně za hezký projekt, který nás mnoho naučil a uvedl nás do světa financí.

 

Třída 4. C s paní učitelkou K. Šormovou

 

Skip to content