Zase jsme animovali…

Zájemci ze sedmé až deváté třídy se i letos zúčastnili animačního víkendu se společností Metaculture. Letos jsme dostali zcela výjimečnou příležitost. Natočili jsme animovaný klip k písničce české vokální skupiny Yellow sisters s názvem Čápi letí. Byla to pro nás zcela nová zkušenost vymýšlet animaci na písničku. Jedna z členek kapely s námi na začátku víkendu absolvovala i krátké hlasové cvičení a osobně nám představila nové CD, jehož je písnička součástí. Čtyři lektoři animace (skuteční filmaři, kteří se animací živí a někteří ji i učí na pražské FAMU) se pak pustili s našimi žáky do práce. Věnovali se jim trpělivě a postupně je učili vymyslet storyboard, vyrobit všechny rekvizity, vymyslet a zrealizovat pohyb postaviček i zacházet se speciálním počítačovým programem k tvorbě animace. Všichni tak byli autory, výtvarníky, animátory i režiséry. Těšíme se, až klip projde posledními technickými úpravami a my vám ho představíme.

 

M. Capková

 

Skip to content